SWISS SNOW SILK SOUFFLE CLEANSER

2 sold in last 8 hours
€55.00

Age Stop 🇨🇭

-
+
Kohe reale +46 vizitor tani
secure_pay

PASTRON THELLËSISHT – HIDRATUES – RIGJENERUES

3.38 OZ / 100ml / Prodhuar në Zvicër / @agestop.ch

LLOJI I LËKURËS: normale, e thatë, shumë e thatë

TEKSTURA: krem ​​ultra i butë transformues

PËR LËKURA QË KANË: thatësi, dehidratim, lëkurë e lodhur

SHUMË I MIRË PËR: pastrim ultra të butë dhe heqje e make up për lloje lëkure të ndjeshme, normale, të thatë, shumë të thatë të lëkurës

APLIKIMI: pastrimi ditor dhe heqje e make up

E RËNDESISHME: mund të përdoret për të hequr make up-in e syve

– mund të shpëlahet me ujë ose pambuk

– vjen me 10 pelhura mikronizues të pambukut

PËRFITIMET KRYESORE:

Pastrim ultra i butë i tipit spa

Butësisht heq make up nga fytyra dhe sytë

Rivendos barrieren natyrore të lëkurës

E lë lëkurën të butë dhe të hidratuar

Ndihmon në zbutjen e vijave të holla

Promovon detoksimin natyror të indeve të lëkurës

Zvogëlon shenjat e lodhjes, stresit dhe mungesës së gjumit

Përshkrim

Pastrues ultra i butë që shkrin lehtë papastërtitë, yndyren e fytyrës dhe grimin e syve. Formuluar për të gjitha llojet e lëkurës, përveç asaj të yndyrshme. Është dhe mjaft e butë për zonën e ndjeshme rreth syve.

I mbushur me mëndafsh te hidrolizuar dhe komplekse të arta nga Algat e Borës Zvicerane, Alpine Rose Stem Cells dhe uji nga Swiss Glacier, pastron dhe njëkohesisht hidraton lehtësisht lëkurën duke i dhënë asaj një pamje të pastër dhe të butë.

SI TË PËRDORET:

Aplikoni në lëvizje të butë rrethore në fytyrën tuaj te thatë, masazhoni me kujdes produktin rreth fytyrës tuaj dhe zonën e syve të mbyllur.

Në brendësi të produktit gjenden 10 pëlhura kozmetike pambuku të mikronizuara, të cilat në kontakt me ujë te ngrohtë, marrin përmasat e duhura për të pastruar në mënyrë pothuajse profesionale lekurën tuaj.

Ingredients

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, PhthalatesAqua, Caprylic/Capric triglyceride, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Isododecane (Active Hydrocarbon), Sodium Chloride, Olivine Extract (Oli’’Vîne™️ bio-mineral complex – Peridot stone), Rhododendron Ferrugineum Leaf Cell Culture Extract (Alpine Rose Stem Cells), Crambe Maritima Extract (Marine plant), Leontopodium Alpinum Extract (Edelweiss Extract), Coenochloris Signiensis Extract (Snow Algae Extract), Ethylhexylglycerin, Centella Asiatica Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, d-alpha tocopherol, Niacinamide, L-Ascorbic Acid, Isomalt, Lecithin, Sodium Benzoate, Lactic Acid, Citric Acid, Maltodextrin, Phenoxyethanol, Butylene Glycol, CI 42090, Dimethicone Crosspolymer, Parfum

 

Estimated term information

Shipping Price Country
1-3 business days Free shipping Switzerland, Kosovo, Albania, Macedonia
1-5 business days 8€ Europe

5-10 business days

4-6 business days

Economy 15€

Priority 25€

Rest of World

 

If the delivery takes place in a non-EU country , additional duties, taxes or fees may have to be paid by the customer, but not to the provider, but to the customs or tax authorities responsible there. The customer is advised to ask the customs or tax authorities for the details before ordering.