STEM CELL THERAPY CONCENTRATE

2 sold in last 8 hours
€79.00

Age Stop 🇨🇭

-
+
Kohe reale +24 vizitor tani
secure_pay

LIFTING – HIDRATUES – ZBUTËS

/ @agestop.ch

LLOJI I LËKURËS: e kombinuar, normale, e thatë

TEKSTURA: serum i pasur me xhel mëndafshi – dukshëm ngritës dhe zbutës për lëkurën

PËR LËKURA QË KANË: lloje të lëkurës të thatë, të varura, pa shkëlqim

SHUMË I MIRË PËR: lëkurën e lodhur të varur që kërkon ngritje të menjëhershme dhe të dukshme

APLIKIMI: aplikoni në mëngjes dhe natën para kremit të fytyrës

E RËNDESISHME:

– mund të përdoret rreth zonës së syve dhe nën make up

PËRFITIMET KRYESORE:

Cilësi luksoze hidratuese e xhelit

Mbron lëkurën nga stresi oksidativ

Rrit në mënyrë të dukshme elasticitetin e lëkurës

Rrit butësinë e lëkurës gjatë aplikimit

Përmirëson tonin e lëkurës në 3-6 muaj

Heqje e menjëhershme dhe e dukshme e kontureve të fytyrës

E përsosur për verë dhe klimë të ngrohtë dhe të lagësht

SWISS STEM CELL THERAPY CONCENTRATE është një trajtim intensiv që kombinon një përzierje unike të përbërësve që kanë fituar çmime, të përzgjedhur posaçërisht për të ringjallur lëkurën e pajetë që ka nevojë për lagështi dhe për ti dhënë asaj një pamje më të lëmuar dhe më të ngritur.

Çdo përbërës është i testuar klinikisht dhe bashkëpunon për të dhënë rezultate të pashembullta në vetëm 5 ditë.

Ju do të përjetoni një përmirësim të dukshëm në cilësinë e lëkurës, si dhe në shkëlqimin rinor.

Advanced Perfecting Concentrate do të punojë për të lëmuar linjat e thella dhe rrudhat, duke rritur aftësinë e lëkurës për të mbajtur lagështi me kalimin e kohës, duke rezultuar në një pamje të freskët dhe të shkëlqyer.

Qelizat e bimëve të rralla alpine (Nunatak dhe Edelweiss) shpejt do të bëjnë lëkurën tuaj të butë, të rafinuar dhe rrezatuese.

Rezultatet janë më të dukshme me përdorimin e vazhdueshëm.

TIPARET KRYESORE:

Swiss Plant Bio Stem Cell Complex: një përzierje e Swiss Bio Plant Stem Cells të përziera me kujdes për të ndihmuar në përmirësimin e prodhimit të përbërësve të matricës jashtëqelizore të tilla si kolagjeni dhe elastina, duke nxitur rinovimin e lëkurës dhe rritjen e elasticitetit

Kompleksi Essential Peptide: një kompleks gjithëpërfshirës për rigjallërimin e lëkurës bazuar në provuar klinikisht dhe fitues çmimesh: Matrixyl 3000®️, Argereline®️, Intensyl®️ dhe Pentavintin®️, japin rezultate të shpejta dhe të dukshme të përtëritjes

Kompleksi Dermal Renewal: përmban Swiss Award Winning IceAwake™️ dhe Swiss Snow Algae- në sinergji me Red Marine Algae extract, Red Seaweed Extract dhe Vegetable Hyaluronic acid- provuar klinikisht që rinovon dukshëm pamjen e lëkurës duke ulur thellësinë e rrudhave, duke rritur shkëlqim dhe zvogëluar të pamjes së lodhur për një pamje të re të gjallë.

Për rezultatet më të mira:

Vendoseni në fytyrë të pastër pas Essence, dhe para kremit të fytyrës

Ndiqeni me një maskë gjumi.

Ingredients

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates

AQUA (SWISS GLACIER WATER), PROPANDEDIOL, GALACTOARABINAN (LaraCare – PLANT COLLAGEN), 1,2-HEXANEDIOL, GLYCERIN, ACRYLATES/ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, DISODIUM EDTA, SODIUM HYALURONATE (HYALURONIC ACID), HYDROXYETHYLCELLULOSE, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, PARFUM, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, CHLORPHENESIN, SAPONARIA PUMILA CALLUS CULTURE EXTRACT (PhytoCellTec Nunatak®), ISOMALT, LECITHIN, SACCHARIDE ISOMERATE (PENTAVITIN®), CITRIC ACID, SODIUM CITRATE, COENOCHLORIS SIGNIENSIS EXTRACT (SWISS SNOW ALGAE), MALTOTEXTRIN, CHONDRUS CRISPUS EXTRACT (RED SEAWEED EXTRACT), LITHOTHAMNION CALCAREUM EXTRACT (RED MARINE ALGAE EXTRACT), PAMITOYL TRIPEPTIDE-5 (SYN®-COLL), PENTYLENE GLYCOL, TAMARINDUS INDICA SEED GUM (Unitamuron H-22 -VEGETABLE HYALURONIC ACID), BUTYLENE GLYCOL, CARBOMER, POLYSORBATE 20, PALMITOYL TRIPEPTIDE-1, PALMITOYL TETRAPEPTIDE-7 (Matrixyl 3000), ACETYL HEXAPEPTIDE-8 (Argireline®), CAPRYLYL GLYCOL, HYDROLYZED MANIHOT ESCULENTA TUBER EXTRACT (INSTENSYL®), PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, LEONTOPODIUM ALPINUM CALLUS CULTURE EXTRACT (EDELWEISS STEM CELLS), XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM LACTATE, MICA, CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), CI 60730 (VIOLET 2).

 

Estimated term information

Shipping Price Country
1-3 business days Free shipping Switzerland, Kosovo, Albania, Macedonia
1-5 business days 8€ Europe

5-10 business days

4-6 business days

Economy 15€

Priority 25€

Rest of World

 

If the delivery takes place in a non-EU country , additional duties, taxes or fees may have to be paid by the customer, but not to the provider, but to the customs or tax authorities responsible there. The customer is advised to ask the customs or tax authorities for the details before ordering.