PEPTIDE MATRIX SLEEPING MASK

2 sold in last 8 hours
€85.00

Age Stop 🇨🇭

-
+
Kohe reale +36 vizitor tani
secure_pay

VOLUME FILLING – ULTRA LIFTING – HIDRATUES I THELLE

1.7 OZ / 50ml / Prodhuar në Zvicër / @agestop.ch

LLOJI I LËKURËS: normale, e thatë, shumë e thatë

TEKSTURA: maskë kremoze mbushëse me vëllim luksoz

PËR LËKURA QË KANË: humbje te vëllimit të epidermës, mungese të qëndrueshmërisë, dehidratim, thatësi, vijat & rrudha

SHUMË I MIRË PËR: rritje të hidratimit, qëndrueshmërisë epidermale

APLIKIMI: aplikojeni brenda natës

E RËNDËSISHME: -mund të përdoret si krem ​​intensiv dite – mund të aplikohet rreth zonës së syve

PËRFITIMET KRYESORE:

Siguron ngritje të shpejtë të dukshme

Rigjeneron qelizat e lëkurës

Siguron hidratim intensiv të lëkurës

Rikthen dinamikën e indeve të fytyrës

Siguron efekt të dukshëm të mbushjes së rrudhave

Rrit ndjeshëm elasticitetin e lëkurës

Rinovon shtresat e thella të lëkurës

Siguron butësi të menjëhershme të lëkurës

Siguron ngritje të dukshme të kontureve të fytyrës

Përshkrim

Peptide Matrix Sleeping Mask jep efekt të hidratimit intensiv, ngritjes dhe mbushjes së rrudhave duke siguruar lipide thelbësore për të mbështetur riparimin e indeve natyrore dhe rritjen e proteinave vitale në lëkurë. Menjëherë pas aplikimit të parë, lëkura është e fortë, e ngritur dhe dukshëm më e re.

Përzierje e fuqishme e komplekseve të peptideve të provuara klinikisht: Vilastine dhe Voluform, në sinergji me kompleksin multi-ceramide SK-INFLUX V, Marine Algae complex, Swiss Plant Stem Cells, Swiss Snow Algae dhe Swiss Ice Awake™️ ndihmojnë për të siguruar ngritje të dukshme dhe të shpejtë efekt me një rritje të fortë të elasticitetit të lëkurës, hidratimit dhe përmirësimit të strukturës pas aplikimit.

Lëkura hidratohet menjëherë dhe mbrohet nga humbja e lagështisë në të ardhmen.

Rezultatet janë të dukshme pas përdorimit të parë dhe kumulative me përdorimin e vazhdueshëm

Për një ngritje natyrore, hidratim dhe shkëlqim:

– aplikojeni pas kremit ​​te fytyrës për hidratim të qëndrueshëm, lekure e ngritur + rezultate të revitalizuara të lëkurës

Për rezultate maksimale:

– aplikoni si një hap i fundit i gjithë rutinës suaj

TIPARET KRYESORE:

SK – INFLUX V: një kompleks unik sinergjik multi-ceramid i krijuar për të siguruar ristrukturimin e shpejtë të funksionit të barrierës së lëkurës dhe përbërësve të matricës dermale si kolagjeni dhe elastina, duke promovuar rinovimin e lëkurës dhe rritjen e elasticitetit

Marine Algae Complex: siguron zvogëlim të menjëhershëm të humbjes së ujit transdermal dhe formon një mbulesë sipërfaqësore mbrojtëse për të siguruar më tej butësi dhe hidratim intensiv të lëkurës

Kompleksi Vilastene: kompleksi aktiv peptidik ndihmon në ngadalësimin e dukshëm të plakjes së lëkurës duke rritur në mënyrë aktive rezistencën e lëkurës duke e mbrojtur atë nga glikizimi i proteinave

Kompleksi Voluform: Kompleksi 3D plumping i peptidit i krijuar për të rimodeluar konturet e fytyrës dhe për të mbushur vija të thella në rrudha nga teknologjia “voluforming” e provuar in vivo për të ngadalsuar procesin e plakjes dhe për të rivendosur dinamikën e indit dermal

Kompleksi Dermal Renewal: një kompleks i avancuar anti-plakje që përmban Swiss Award Winning IceAwake™️ and Swiss Snow Algae- provuar klinikisht që rinovon dukshëm pamjen e lëkurës duke ulur thellësinë e rrudhave, duke rritur shkëlqimin dhe duke zvogëluar pamjen e lodhur për një pamje të freskët

Ingredients

INCI: Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Isononanoate, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Squalane, Dicaprylyl Carbonate, Propylheptyl Caprylate, Lysine Polypeptide, Phenoxyethanol, Potassium Cetyl Phosphate, Plukenetia Volubilis Seed Oil, Palmitoyl Isoleucine ( VOLUFORM ), Palmitic Acid, Tocopheryl Acetate, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Disodium Adenosine Triphosphate, Polysorbate 60, Sorbitan Isostearate, Polyglycerin-3, Ascorbic Acid, Rhododendron Ferrugineum Leaf Cell Culture Extract ( Alpine Rose Stem Cells ), Sodium Lauroyl Lactylate, Sodium Hydroxide, Lysine HCI, Tocopherol, Lecithin, Algin ( Sea Algae ), Carica Papaya ( Papaya ) Fruit Extract, Caprylyl Glycol, Ascorbyl Palmitate, Ceramide Np, Ceramide Ap ( SK-INFLUX-V ), Phytosphingosine, Carbomer, Echinacea Purpurea Extract, Cholesterol, Coenochloris Signiensis Extract ( Swiss Snow Algae ), Maltodextrin, Sussinic Acid ( Ice Awake ), Xanthan Gum, Tripeptide-10 Citrulline ( VILASTENE ), Ceramide Eop. CI 42090 (Blue 1), Citric Acid, Parfum (Fragrance),

 

Estimated term information

Shipping Price Country
1-3 business days Free shipping Switzerland, Kosovo, Albania, Macedonia
1-5 business days 8€ Europe

5-10 business days

4-6 business days

Economy 15€

Priority 25€

Rest of World

 

If the delivery takes place in a non-EU country , additional duties, taxes or fees may have to be paid by the customer, but not to the provider, but to the customs or tax authorities responsible there. The customer is advised to ask the customs or tax authorities for the details before ordering.